Ozonowanie samochodu

Ozonowanie to obecnie jedna z najskuteczniejszych i najprostszych metod na oczyszczenie wnętrza pojazdu. Pozbywamy się w ten sposób nie tylko przykrych zapachów, ale również pleśni, alergenów, pyłów, które skrywają się w każdym, nawet najmniejszym zakamarku naszego auta, a często nawet są niezauważalne ludzkim wzrokiem.

Ozon składa się z trzech atomów tlenu. Ulegając rozpadowi, wytrąca się obojętna cząsteczka tlenu O2 i aktywny wolny atom tlenu. Podczas procesu ozonowania samochód jest dezynfekowany, a wszelkie bakterie zostają zniszczone. Co więcej, wnętrze jest odkażone, dzięki czemu znika problem nieprzyjemnego zapachu, np. po dymie papierosowym.

Ta metoda czyszczenia wnętrza pojazdów szczególnie polecana jest w przypadku alergików. Ozonowanie jest w stanie usunąć wszelkie pyłki, roztocza i drobnoustroje, które mogą powodować reakcję alergiczną czy atak astmy.

Co więcej, ozonowanie pozwala usunąć wszelkie toksyczne substancje, które mogą znajdować się w tapicerce pojazdu. Zaliczamy do nich przede wszystkim pozostałości po środkach czyszczących. Ozon

to również skuteczny środek dezynfekujący, który jednocześnie nie działa szkodliwie na ludzki organizm. Dzięki ozonowaniu możemy pozbyć się wszelkich zapachów pochodzenia organicznego i nieorganicznego.