Remont oraz wymiana silników

Kiedy remontować lub wymienić silnik?
Poważne awarie silnika, wymagające generalnych napraw lub remontów zdarzają się w wielu samochodach. Jedne modele aut są standardowo na nie narażone poprzez błędy konstrukcyjne lub budowę inne z uwagi na użyte materiały lub złe serwisowanie inne znów poprzez wieloletnie intensywne użytkowanie i bardzo duże przebiegi, a czasem przez bardzo agresywne i nieumiejętne używanie auta. Jeśli już nastąpi taka sytuacja kiedy właściciel pojazdu staje przed dylematem co robić czy kapitalny remont silnika czy jednak dokonać wymiany warto rozważyć to bardzo dogłębnie i dokonać chłodnej kalkulacji.

Pierwszym etapem jest ocena skali zniszczenia silnika. Może to dokonać praktycznie każdy warsztat samochodowy, jednak dobrze, żeby zrobił to specjalista, który od razu będzie w stanie oszacować koszty jego naprawy. Od oceny zniszczeń zależeć będą dalsze etapy.

Generalny remont silnika
Generalny remont silnika przez wiele lat był jedyną stosowaną opcją w przypadku poważnych awarii. Awarie najczęściej występują w przypadku mechanicznych uszkodzeń. Szczególnie częstym przypadkiem wymagającym generalnego remontu jest zerwanie paska rozrządu. Po ocenie przez wyspecjalizowany warsztat mechanicy mogą przystąpić do generalnego remontu silnika. Warto ocenić czy koszty napraw i części nie przekroczą kosztów kupna i wymiany silnika.

Wymiana silnika
Czasem może się zdarzyć, że kupno silnika i jego wymiana będzie bardziej opłacalna niż remont zniszczonego. W tym celu warto sprawdzić ogłoszenia, giełdy internetowe. Ceny zależą od popularności modelu lub modeli, w którym dany silnik występował, czasu od kiedy jest już na rynku. Nasz warsztat samochodowy specjalizuje się w naprawie (generalne remonty) i wymianie silników wszystkich marek samochodów osobowych.